Oyun Grupları

[YoutubeFancyZoom=nfly64flck4]
Detaylı Bilgi İçin info@miniaktivite.com

Oyun gruplarımızda, çocukların zihinsel, fiziksel, sosyal, duygusal ve dil gelişim alanlarına yönelik her hafta zengin içerikli programlarla, haftanın konusuna uygun farklı aktiviteler yapılıyor.

bebek oyun grubu

Bu sayede;

 • Çocuklar yeni beceriler ve bilgiler kazanıyor,
 • Yeni kavramları öğreniyor,
 • Düşünme becerilerini geliştiriyor,
 • İnce ve kaba motor gelişimleri destekleniyor.

Bunların yanı sıra oyun grubu, sağlıklı, sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşıtlarıyla oynama fırsatı bulan çocuklar, sosyalleşme becerilerini arttırıyor, paylaşmayı öğreniyor.

Çocuklar büyürken, her yaşa özel birtakım gelişim dönemlerinden geçer ve bu dönemlerin hemen hemen her biri bazı zorlukları da içinde barındırır.

Mini Aktivite 0-4 Yaş Anneli Oyun Grupları

1 Yaş Oyun Grubu

1 yaş civarındaki çocuk, genellikle paylaşmaktan pek hoşlanmaz, ben merkezcil olabilir, grupla oyun oynarken bile aslında yalnızdır. Çocuk için en önemli mücadele, kendi kendini yönetebilmedir. Ebeveyninin sınırlarını test eder. Ebeveynleri ile ilişkilerin nasıl kurulacağı, onun için henüz anlamlı değildir. Dil alanında, kendilerini ifade etmeye çalışır. Yetişkin dünyasına ilgileri artmıştır. Aynı zamanda artık yürümeye başlayan çocuk, bağımsızlığını ilan etmeye çalışırken yine de ebeveyninin güven vermesine ihtiyaç duyar.

2 Yaş Oyun Grubu

2 yaşındaki çocuk, genellikle kendi yeterliliğini göstermekte ısrar eder, karşı gelme davranışı artar. Her şeyi ağlayarak isteme, öfkelilik gibi davranışlar görülebilir. Yoğun bir soru sorma, keşfetme dönemidir.

3 Yaş Oyun Grubu

3 yaşındaki çocuk ise artık tuvalet kontrolü ile birlikte kontrol ve bağımsızlık duygularını yaşamakta, ebeveynlerinden ayrılmayı istemektedir. 2 yaşta başlayan sorular giderek artar. Bu dönemde yaşıtlarıyla olmak onu memnun eder, sosyalleşme için uygun ortamın sağlanması önemlidir. Korkular, utangaçlıklar görülebilir. Bu dönemin sonlarına doğru karşı gelme, yaşıtlarıyla çatışmalar yaşayabilir.

Bu yaş gruplarının özellikleri göz önüne alındığında çocukların ve ailelerin, gelişim dönemlerinin doğası gereği yaşayabilecekleri zorluklar vardır.

Oyun grupları,

 • Çocukların, ebeveynleri ile güvenli ilişkiler geliştirmelerine,
 • Kendilerini ve çevrelerini keşfetmelerine,
 • Güvenli ve sağlıklı koşullarda, serbest ve kurallı oyunlar oynamalarına,
 • Sıra alma, paylaşma, yaşıtları ile ilişkiler kurma gibi becerileri kazandırarak sosyal gelişimlerine,
 • Sınır ve kuralları kavrayarak belirli bir disiplin anlayışı geliştirmelerine ve topluma uyum sağlamalarına,
 • Bağımsızlaşmalarını sağlayarak kimlik gelişimlerine,
 • Kendilerine güven duymalarına,
 • Fiziksel ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olur.

Tüm bu alanlarda gelişen, kendine güven duyan ve bireyselleşmeye başlayan çocuk, ilerde anaokulu yaşantınsa gerekli temelleri oluşturarak ve daha kolay uyum sağlayarak başlayacaktır.

Oyun grubunun önemini anlamak için, oyunun çocuğun dünyasındaki anlamını bilmek ,önemini kavramak çok önemlidir. Çünkü oyun çocuğun kendini ifade etme biçimidir. Onların iç dünyaları anlamak, onlarla oyun oynamakla mümkündür. Çocuklar dilinin yetersiz kaldığı yerde oyunun dilini kullanır. Anlaşılmaz ve karışık olayları oyun içinde elle tutulur duruma getirerek kendince anlamlı sonuçlara varır. Oyun çocuğun özgürlüğüdür, yaratma ortamıdır. Oyun çocukların en doğal anlaşma ortamıdır. Henüz isimlerini bile öğrenmeden oynamaya koyulurlar çünkü onların ortak dilidir.

Oyun grubuna katılımın, çocuğun zihinsel ve bedensel gelişiminin yanı sıra, sosyal gelişimine katkıları da oldukça fazladır. 0-3 yaş beyin gelişiminin ve ona bağlı olarak öğrenme kapasitesinin çok belirgin bir şekilde tırmanışa geçtiği bir dönemdir. Bu dönemde bedensel gelişimine katkıda bulunan oyuncak ve materyallerle, yaşına uygun becerileri kazanması (yürümek, konuşmak, tutmak gibi) sağlandıktan sonra, bu becerilerinin üzerine, yine yaşının gereği olan ilişki tarzlarını ekleyebilmelidir. Arkadaşlık etme, işbirliği yapabilme gibi.

 

Detaylı bilgi için info@miniaktivite.com email adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Çocuğunuz için yedek giysi, kendiniz ve gerekiyorsa çocuğunuz için de bir çift rahat iç mekan ayakkabısı bulundurmanızı rica ediyoruz..

Fiyatlar:

4 haftalık kayıt 200 TL

www.MiniAktivite.com

 

 

 

2. Kitabımız Yayınlandı!!!!


Haber Bülteni Aboneliği

Haber Bülteni
Etkinliklerimizden haberdar olmak ve çocuğunuzun gelişimi ile paralel özel bültenlerden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz..
E-mail: *
Çocuğunuzun Doğum Tarihi:
Çocuğunuzun Cinsiyeti:
Özellikle İlgilenirim!
* Minimum Gerekli Alan E-Mail'dir.
bottom