Kartondan Çam Ağacı
kartondan_cam_agaci

Geri dönüşüm kağıtlarından yapılan çam ağacının kurulumu aşamasında keyifli bir aktivite gerçekleştirebilirsiniz.

Doğaya zarar vermeden yeni yıl sevincini evinize getirmenin alternatif bir yolu olan kartondan çam ağacının kurulumu ve alternatif süsleme fikirleri aşağıda yer almaktadır.

1.)    Paketinizi içerisinden 2 parça karton çıkacaktır. Kesilmiş 2 parça ağaç şeklini, ağacın üzerine takmak için yıldız ve ağacın tabanı için yuvarlak şeklini iterek kartondan çıkarınız.  Ağacımızı hazırlamak için tüm malzemelerimiz bu kadar.

2.)    Ağacı arzunuza göre sulu boya- pastel boya- keçeli kalem ya da kuru boya ile yeşil renge boyayabilirsiniz. Ağacınızın üzerine sim dökerseniz pırıl pırıl bir görüntüsü olacaktır. Ağacımızın üzerindeki yeni yıl şekillerini elinizle iterek 3 boyutlu bir görüntü oluşturabilirsiniz. Farklı renklere boyayabilirsiniz. Ya da isteğinize bağlı olarak yerlerinden çıkarabilirsiniz.

3.)    Ağacınızı boyama işlemini tamamladıktan sonra iki parça ağaç şeklimizi kesik yerlerinden birbiri içerine geçiriyorsunuz. Yuvarlak kartonumuz üzerine ağacımızı yerleştiriyoruz. Ağacımızın tepesine yıldızımızı resimdeki gibi takıyoruz.

4.)    Ağacınızı evinizde dekoratif olarak kullanabilirsiniz. İş yerinizde masanıza renklendirmek için süsleyebilirsiniz. Aşağıdaki model hamuru tarifimizi kullanarak ağacınıza kendi zevkinize uygun süslerinizi yapabilirsiniz.

 

 

 

2 bardak mısır nişastası

1 bardak beyaz tutkal (Çocuklar için PVA içermeyen)

Hamuru yoğurun. Şekil vermek için kurabiye kesicileri kullanabilirsiniz. Kalıcılığını sağlamak için beyaz boya ekleyebilirsiniz. Kuruması ve sertleşmesi için 1 gece boyunca hamuru bekletin. Kuruduktan sonra dilediğiniz renklerde boyayarak ağacınıza asabilirsiniz.

 

kartonagac-brosurdoodle cardboard tree

Cardboard Christmas Tree 4

cardboard tree 2
2. Kitabımız Yayınlandı!!!!


Haber Bülteni Aboneliği

Haber Bülteni
Etkinliklerimizden haberdar olmak ve çocuğunuzun gelişimi ile paralel özel bültenlerden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz..
E-mail: *
Çocuğunuzun Doğum Tarihi:
Çocuğunuzun Cinsiyeti:
Özellikle İlgilenirim!
* Minimum Gerekli Alan E-Mail'dir.
bottom