9-13 Ay

İşitirsem unuturum! Görürsem hatırlarım! Yaparsam bilirim!

0-3 yaş arasındaki çocuklar için yaparak öğrenme kalıcı öğrenmenin formülüdür. Annesiyle ayrılmaz bir ikili oluşturmuş olan çocuğunuz bu dönemde ayrışmaya ve birey olmaya hazırlanır. Minik yavrunuz hızla öğrendiği ve özgür iradesini kullanmaya başladığı bu hassas dönemde, etkin öğrenme yaklaşımı olan bir “oyun grubu”na başlamaya hazırdır.   Erken Çocukluk Dönemi (0-2 yaş), refleksleri ile hayata tutunan bir bebekten, bağımsız, kendi başına hareket edebilen bir toddler (ilk adımlama dönemi) olmaya geçiştir. *Bu dönem için geliştirilen eğitim modellerinde anne ya da babanın katılımı temel kriterlerdendir. *Bu geçişte kazanımlar çok çeşitlidir.Gelişim alanları birbirlerinden kesin çizgilerle ayrılmamakla birlikte, şaşırtıcı bir ivme kazanır. Çocuğunuz hızla daha sosyal, daha yetkin bir varlık olmaya başlar

çocuklarınız: *Akranları ile interaktif olacaklar. “Ben” ve “ötekiler”i farkedecekler. Keşfetme olanağını ve özgürlüğünü yaşayacaklar. *Sizler de paylaşılan bir ortamda kendinizi ve çocuğunuzu gözlemleme ve değerlendirme olanağı bulacaksınız. .

çocuğunuz için yedek giysi, kendiniz ve gerekiyorsa çocuğunuz için bir çift rahat iç mekan ayakkabısı bulundurmanızı istiyoruz..


Şub 23, 2012 | Category: Oyun Grubu | Comments: none

 


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


2. Kitabımız Yayınlandı!!!!


Haber Bülteni Aboneliği

Haber Bülteni
Etkinliklerimizden haberdar olmak ve çocuğunuzun gelişimi ile paralel özel bültenlerden yararlanmak için kayıt olabilirsiniz..
E-mail: *
Çocuğunuzun Doğum Tarihi:
Çocuğunuzun Cinsiyeti:
Özellikle İlgilenirim!
* Minimum Gerekli Alan E-Mail'dir.
bottom